Home Attendant czy niania?

Pytanie:Zostałam przyjęta do pracy przez młodą parę z trójką małych dzieci w wieku roku, trzech i pięciu lat. Chociaż sprzątanie i gotowanie nie jest w ramach moich obowiązków, jestem zajęta pilnowaniem dzieci od świtu do nocy bez przerwy przez 6 dni w tygodniu. Słyszałam o przepisach mówiących o minimalnej stawce. Kiedy spytałam o to pracodawców, to powiedzieli, że te minimalna stawka mnie nie dotyczy, bo jestem towarzyszka (companion) do dzieci, a nie gosposią. Czy to prawda?

Odpowiedź dla pracownika : Nie, nie jest to prawdą. Federalny Departament Pracy w swoich interpretacjach numer 552.106 wyjaśnia: „Osoby, które opiekują się niemowlętami i małymi dziećmi, które nie są fizycznie czy mentalnie niesprawne, uważane są za nianie (babysitters), a nie towarzyszki.” Przez to, jeżeli pracuję 8 godzin w tygodniu lub więcej, objęte są ochroną Fair Labor Standards Act i należy im się minimalna stawka zarobków.

Źródło: www.dol.gov/dol/allcfr/Title_29/Part_552/29CFR552.106.htm .

Odpowiedź dla pracodawcy: The U.S. Department of Labor says in its interpretations (552.106) “Persons who provide care and protection for babies and young children, who are not physically or mentally infirm, are considered babysitters, not companions. The companion must perform the services with respect to the aged or infirm persons and not generally to other persons. Therefore, your worker is covered by the Fair Labor Standards Act and is due at least minimum wage. Please refer to pagewww.dol.gov/dol/allcfr/Title_29/Part_552/29CFR552.106.htm.