Jacht albo pojazd rekreacyjny (RV) odpisem podatkowym

Miłośnicy jachtów czy pojazdów rekreacyjnych powinni wiedzieć, że mogą one być ptraktowane przez przepisy podatkowe jako drugi dom, a dzięki temu zasługiwać na odpisy podatkowe.

Kiedy odpis

Nie każdy wie, że jest możliwe, żeby Wujek Sam pomógł nam sfinansować zakup jachtu albo pojazdu rekreacyjnego (recreational vehicle). Oto dlaczego:

Jeżeli twój jacht, przyczepa campingowa albo pojazd rekreacyjny ma łazienkę i wyposażenie do spania i gotowania, to jest traktowany przez przepisy podatkowe jak drugi dom (second residence). Skoro odsetki pożyczki hipotecznej drugiej rezydencji są odpisem podatkowym, dlatego możesz równie dobrze kupić na kredyt jacht albo RV i odpisywać sobie koszt pożyczki od dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Skoro stopy procentowe są obecnie niskie, może uda ci się zrealizować swoje marzenie. Wiele instytucji chętnie pożyczy ci pieniądze.

Ile można pożyczyć

Oto pokrótce przepisy dotyczące odpisów podatkowych przysługujących właścicielom drugiej rezydencji (również, jeżeli jest nią jacht, przyczepa kempingowa czy pojazd rekreacyjny).

  • Odsetki od pożyczki hipotecznej zaciągniętej na drugi dom są pełnym odpisem podatkowym do $1 mln wartości obydwu rezydencji.
  • Jeżeli chcesz zaciągnąć home eąuity loan na drugi dom, to oprocentowanie kredytu do $100,000 jest również pełnym odpisem.
  • Podatki hipoteczne czy gruntowe drugiej posesji są tax deductible.
  • Jeżeli wynajmiesz swój drugi dom na krócej niż 15 dni, to dochód nie podlega opodatkowaniu, niezależnie od tego, ile z domu korzystałeś sam.

Jeżeli dom wynajmujesz na dłużej niż 14 dni, przepisy zaczynają się komplikować (sięgnij po Podręcznik właściciela domu oraz Jak chować pieniądze przed fiskusem).